środa, 12 czerwca 2013

art journal karta#2

Brak weny mnie dopadł. Kryzys i basta.
Ale nie daję się zwariować i czekam, aż natchnienie samo spłynie.
Tak jak zapowiadałam art journal rodzi się w bólach:) Jest tak dla tego, że zaczęłam od Marylin Monroe, nietuzinkowej postaci amerykańskiego kina. Kobiety, która z łatwością rozkochiwała w sobie mężczyzn i wpędzała w kompleksy rzesze kobiet. Po tym wpisie nie mogłam zaznać spokoju, aż pomyślałam o totalnej jej przeciwności. Dzisiaj chcę udowodnić, że nie trzeba mieć wyjątkowej urody, pięknej sylwetki i "powłóczystego" spojrzenia aby zostać gwiazdą szklanego ekranu. Obie panie mają pewną wspólną cechę - usilne dążenie do wyznaczonego celu.
Kolejny wpis, dotyczy kobiety, którą pokochały gospodynie domowe. Gotowanie było jej pasją, choć zaczęła uczyć się go bardzo późno i początkowo bez większych sukcesów. W wieku 34 lat odnalazła szczęście i ogromne wsparcie u boku męża Paula, który w niedługim czasie zostaje attaché kulturalnym w ambasadzie w Paryżu. To właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda kulinarna. Ukończyła prestiżową szkołę dla szefów kuchni Le Cordon Bleu, a kiedy powróciła do Stanów Zjednoczonych pokazała Amerykanom, że wyszukana kuchnia francuska, choć wymaga absolutnego poświęcenia i nie znosi kompromisów, może zagościć w ich domach. Kobieta o przeciętnej urodzie, 188 cm wzrostu i ogromnym poczuciu humoru, naturalna i autentyczna - Julia Child - autorka programu telewizyjnego "The French Chief'", który przyciągał rzesze fanów dobrego gotowania, a jej książka kucharska rozeszła się w ponad milionowym nakładzie.
Przykładów na to, że można zrealizować swoje pragnienia w dojrzałym wieku jest więcej, chociażby Susan Boyle, Maria Sibylla Merian, Caroline Lucretia Herschel. Sukces jest na wyciągnięcie dłoni wystarczy w to uwierzyć. Dla jednych będzie to dobrze prosperująca firma, dla drugich szczęśliwa i silna rodzina. Ważne jest to aby uwierzyć w siebie i pozwolić spełniać się swoim marzeniom:)

Niedługo będę miała dla Was niespodziankę (przygotowuję ją już od jakiegoś czasu), więc do zobaczenia wkrótce:)

1 komentarz:

  1. no i pięknie jest :) ja na razie też stowrzyłam 2 stronę ;) haha

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)